úterý 14. června 2016

Salesforce Trailhead - zábavná forma výuky

První krok: zaregistrovat si Salesforce Developer edici. Je to rychlé, je to zdarma. V této edici můžete začít na dodaném testovací vzorku dat experimentovat. S tím, jak získat Developer edici rovněž pomůže Salesforce Trailhead.

Trailheadu si zvolte svou cestu. Jsou zde možnosti jak pro business uživatele, pro administrátory i pro developery. Administrátor a developer si může dále zvolit stupeň pokročilosti – od začátečníka, po středně pokročilého až po pokročilého.

Nebo můžete ignorovat rozdělení podle uživatele a zvolit si cestu dle produktu. V nabídce je Lightning Experience, Sales Cloud, Service Cloud, Analytics Cloud a tak dále. Výběr ke studiu je jen na Vás.

Každý trail je rozdělen do několika bloků. Za úspěšné dokončení bloku získá uživatel do svého profilu odměnu – odznak. Navíc – čas od času Salesforce vyhlásí soutěž se zajímavými cenami. Podmínkou účasti zpravidla bývá úspěšné zakončení daného bloku. A pozor: odměny se zasílají i do ČR!

Získaný odznak lze nasdílet i na svůj LinkedIn profil.

A jak zobrazit Vaše Trailhead odznaky na Vašem Salesforce Success Community profilu?
1) Přihlašte se na svůj profil, volba Edit - Work & Experience.
2) Pokračujte na sekci Certifications & Badges.
3) Klikněte na "Link you Trailhead account". Zadejte email propojený s Vaším Trailhead účtem. Stačí jen klik na "Connect your account", dostanete verifikační kód, po jeho zadání se už jen můžete kochat svými pokroky.
Salesforce Trailhead nabízí mnohem více. Vyzkoušejte:)

A jak si zobrazíte profil kolegy? Po přihlášení se do success.salesforce.com zadáte do pravého horního vyhledávače jméno kolegy. Nezapomeňte v rozbalovací liště přepnout na záložku People.Pamatujte, zobrazí se Vám jen info, které kolega zadal. Může zde být i proklik na LinkedIn, na Twitter.

Zkuste prozkoumat naši komunitu:)

Žádné komentáře:

Okomentovat